Aparaty CPAP nie pozwolą na chroniczne zmęczenie.

Obturacyjny bezdech senny jest chorobą, która budzi niepokój i jest coraz częściej rozpoznawana wśród pacjentów. Chroniczne zmęczenie, obniżona koncentracja, nadciśnienie tętnicze, mobilizują do odwiedzenia gabinetu lekarskiego, gdzie stawiana jest diagnoza – Bezdech senny. Choroba polega na powtarzającym się spłyceniu lub zatrzymaniu oddechu podczas snu, dlatego też szybkie rozpoczęcie leczenia jest istotne dla poprawy komfortu funkcjonowania i jakości snu.

Jedną z najskuteczniejszych sposobów leczenia choroby jest wykorzystanie Aparatu CPAP, które po raz pierwszy zostały zastosowane w latach 80. XX w. Urządzenie to dzięki specjalnej pompie i poprzez rurkę zakończoną maską, dostarcza powietrze pod stałym ciśnieniem dodatnim do dróg oddechowych człowieka. Maskę można dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb i wygody użytkowania. Dostępne są warianty maski obejmującej nos i usta lub wyłącznie nos. Model autoCPAP dostosowuje poziom ciśnienia do stopnia nasilenia zaburzenia oddychania.

Rozpoczęcie leczenia musi być poprzedzone wykonaniem badania nocnego, które zweryfikuje poziom choroby. Dobór odpowiedniego urządzenia i jego prawidłowe skonfigurowanie, skutecznie usztywnia pneumatycznie drogi oddechowe człowieka, tym samym je udrażniając. Jedną z niedogodności, którą mogą odczuwać pacjenci w czasie leczenia, jest wysuszenia i przekrwienie błoń śluzowych nosa, dlatego najnowsze wersje aparatów CPAP, wyposażone są w nawilżacze powietrza, które skutecznie eliminują tę niedogodność, mogącą zniechęcić do kontynuacji leczenia.

Wysokiej jakości Aparat CPAP:
– daje gwarancję poprawy stanu zdrowia;
– skutecznie udrażnia drogi oddechowe;
– nie powoduje skutków ubocznych tj. przekrwienie błon śluzowych nosa;
– jest bezpieczny i wygodny w stosowaniu;
– pracuje bardzo cicho.

Stosowanie wysokiej jakości urządzenia, przez chorujących na bezdech senny, znacznie podnosi komfort ich życia, dlatego warto wybrać produkt od producentów z dużym doświadczeniem i gwarantujących skuteczność leczenia.

Tags: No tags

Komentarze są wyłączone.