Site Loader
skutecznie odkwasić organizm

Znacznie częściej, borykamy się z tzw. zakwaszeniem, aniżeli nadmierną zasadowością. Jest to wynikiem niezdrowych nawyków żywieniowych, brakiem regularnej diety oraz siedzącym trybem życia.

Na szczęście, dzisiejsza wiedza medycyny pozwala bardzo szybko uporać się z zakwaszonym organizmem. Po pierwsze, najpierw musimy zdiagnozować nasz stan i ocenić pH w organizmie. Kiedy wykracza poza granice 7,35-7,45 – musimy interweniować. W jaki sposób?

Dieta zasadowa

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na zakwaszenie organizmu jest tzw. dieta zasadowa, czyli jadłospis w którym prym wiodą takie produkty jak: arbuzy, kiwi, dynie czy bakłażany – naturalnie, silnie zasadotwórcze. Dieta zasadowa bazuje również na świeżych sokach owocowych, rzecz jasna – wolnych od cukru i innych słodzików.

Zazwyczaj nie jest pełnowartościowa, co definiuje jej maksymalny czas stosowania, który wynosi maksymalnie kilka tygodni.

Soda, ocet i inne domowe sposoby

Rozwiązaniem na zakwaszenie organizmu jest również stosowanie domowych rozwiązań. Receptury na zakwaszony organizm były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niektóre z nich wykorzystywane są po dziś dzień.

Zdecydowanie najczęściej sięgamy po sodę oczyszczoną (rozpuszczamy w wodzie), co pozwala przeczyścić i odkwasić organizm. Równie efektywny jest ocet jabłkowy oraz soki z takich owoców jak cytryna czy limonka.

domowe sposoby na odkwaszanie

Suplementy diet

Organizm można odkwasić także przy pomocy gotowych produktów. Jednym z takowych jest Spirulin Plus – suplement diety w którego skład wchodzą między innymi: spirulina, chlorella, lucerna siewna, pokrzywa zwyczajna, mniszek lekarski oraz cynk.

Spirulin Plus pozwala nie tylko przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, ale także całkowicie wyeliminować dyskomfort trawienny. Pozytywnie odbija się również na naszym samopoczuciu i tzw. siłach witalnych. Ponadto, pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. 

To środek, który działa niebywale szybko i skutecznie. Cieszy się świetnymi opiniami i recenzjami. Stanowią one najlepszą rekomendację dla tego produktu, dlatego też postanowiliśmy je przytoczyć:

Monter78, forum pomesku.org.pl:
Jak odkwaszać organizm to tylko ze Spirulin Plus, poważnie! Robiłem to już kilkukrotnie i zawsze efekty są naprawdę wyśmienite. Zazwyczaj wystarczają 3-4 tygodnie, aby uzyskać optymalne pH w organizmie.

Calineczka44, forum Wizaz.pl:
[…] musisz spróbować. To jest mega efektywne, bo zawiera oba składniki – i spirulinę i chlorellę. Działa ekstremalnie szybko, efekty zauważalne są już po 2-3 tygodniach od stosowania. Naprawdę polecam.

Youtuber1986, forum MensHealth.pl:
Odkwaszać można na wiele sposobów. Osobiście preferuję właśnie Spirulin Plus wspomniany przez kolegę wyżej. Dlaczego? Przede wszystkim to wielka wygoda. Skuteczność też niczego sobie, ale tu trudno mi określić, bo ja nie mam aż tak wielkich problemów. pH w moim organizmie nie ma aż tak dużych odchyleń co u Ciebie.

Pola1987, forum Stylistka.pl:
Generalnie Spirulin Plus działa szybko i bezproblemowo. Stosowalam na sobie i mężu. W obu przypadkach efekty pojawiały się po około 60-90 dniach (całkowite). Myślę, że warto. Tym bardziej, że soda czy ocet to nie dość, ze brak gwarancji skuteczności, to ostra katorga dla podniebienia.

suplementy diety na odkwaszanie

Podsumowanie

Mało kto zdaje sobie sprawę jak poważne konsekwencje może nieść za sobą niezdrowe odżywianie. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości jest zachwiana równowaga kwasowo-zasadowa, czyli tzw. zakwaszenie organizmu.

Zakwaszony organizm można leczyć na wiele różnych sposobów. W celu odkwaszenia wykorzystać można dietę zasadową, domowe receptury czy suplementy diet. Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest to ostatnie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *