Site Loader
Babka płesznik na odchudzanie

Każdy, kto chce bez kompleksów ściągnąć koszulkę na plaży stara się zgubić zbędną tkankę tłuszczową.

Nadwaga to problem powszechny, który dotyczy niemal 50% polskiego społeczeństwa. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że popularność serwisów z dietami, treningami czy suplementami na odchudzanie stale wzrasta.

Jak schudnąć?

Wymagający samodyscypliny i zaangażowania proces odchudzania bardzo często jest lekceważony. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni ignorują problem zalegającej tkanki tłuszczowej. To może doprowadzić do otyłości, której konsekwencje są bardzo poważne.

Schudnąć można tylko i wyłącznie dzięki diecie oraz treningowi. Uzupełnieniem tychże procesów może być suplementacja.

Babka płesznik na odchudzanie – suplement inny niż wszystkie?

Babka płesznik - błonnik witalny

Kiedy w telewizji producenci prześcigają się w emisji spotów preparatów na odchudzanie, które „gwarantują” 3-5-7 kilogramów mniej w ciągu miesiąca, nie potrafimy wyjść z podziwu. Po co zatem dieta i trening, gdy takie efekty można osiągnąć wykorzystując magiczne tabletki?

Otóż, tego typu reklamy nie mają zbyt dużego związku z rzeczywistością. Zwykle takie preparaty oparte są na egzotycznych składnikach, których skuteczność nigdy nie została potwierdzona rzetelnymi badaniami.

Inaczej ma się sytuacja w przypadku babki płesznik, która uchodzi za naturalny błonnik witalny. To właśnie za sprawą nasion tej rośliny możemy:

  • wyregulować metabolizm
  • wyregulować wypróżnianie się
  • oczyścić organizm z toksyn
  • zahamować łaknienie

Babka płesznik to roślina, której pro-zdrowotne właściwości zostały potwierdzone wielokrotnie. Należy mieć przy tym na uwadze, że produkt ten nigdy nie był reklamowany, a i tak ma naprawdę wielu zwolenników.

Błonnik jest bowiem powszechnie wykorzystywanym preparatem wspomagającym dietę i trening. Udowodniono, że efekty powyższych procesów mogą zwiększyć się dwukrotnie przy stosowaniu suplementów zawierających ten składnik.

Błonnik witalny – rozwiązaniem skutecznym, bezpiecznym i trwałym?

Częstokroć, w kontekście stosowania suplementów diet pojawia się pytanie:

  • Czy środki wspomagające odchudzanie gwarantują trwałe efekty?

Otóż, w wielu przypadkach obawiamy się tzw. efektu jojo, tj. Szybkiego powrotu do pierwotnej wagi, często z nawiązką. Czy błonnik witalny, tudzież babka płesznik powoduje efekt jojo? Czy efekty stosowania tego suplementu są trwałe?

Ze względu na swoje właściwości, babka płesznik może być traktowana jako kompleksowe rozwiązanie dla zdrowia. Co za tym idzie – nie powoduje skutków ubocznych, także w postaci efektu jojo.

Przy tym należy zdać sobie sprawę, że najczęściej efekt jojo jest wynikiem nieodpowiedniego odżywiania po zakończeniu suplementacji, a nie stricte stosowanych środków. Częstokroć może być również uwarunkowany zbyt szybką utratą wagi. Dlatego też, decydując się na rozpoczęcie procesów redukcyjnych – należy bezwzględnie zadbać o to, aby utrata wagi przebiegała szybko, ale nie za szybko. Według licznych opinii ekspertów – korzystnie jest chudnąć w tempie około 4-5 kilogramów na miesiąc, nie więcej.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *